
Marcsó Zoltán
Lure body shape lead engineer and country marketing representative

Dr. Facskó Tamás
Lure paint manager and international supply director

A fahalfújó

A testgyáros
Navy Lures
Történetünk 2018 novemberében kezdődött...
Egy őszi horgásztúrán vetődött fel az ötlet, hogy több mint 20 évnyi wobblerkészítő tapasztalatunkat összedobva belevághatnánk valami újba. Lehet, hogy az IPA vagy a kimondottan jóra sikerült horgásznapok adták az önbizalmat hozzá, de úgy döntöttünk belevágunk: csinálunk egy új magyar csalimárkát!
Modern és tradicionális, poénos és tök komoly, egyedi és ami a lényeg hazai vizekre való csalikról kezdtünk el ötletelni.
Az ötletelés közben olyan méretűvé nőtt, hogy totális koncepció kezdett körvonalazódni a dologból és innentől nem volt megállás. Napi elfoglaltsággá vált azóta a Navy Lures projektünk és szinte azonnal kinőtte a hobbi méretet.
Olyan csalikat akartunk és akaruk alkotni, melyekkel a horgászat szórakoztató és a puszta látványuk is mosolyt csal az emberek arcára. Emellett maximálisan, kompromisszumok nélkül kell megfelelniük a halak igényeinek.
Tudtuk, magasra tettük a mércét saját magunk számára is, sok akadályt kellett legyűrni, de a cél vitt minket előre. Név, logó, csalitervek, csalinevek, prototípusok, tesztelések sora következett és bő fél év múlva jutottunk el az első végleges típusig a Seal-ig.
Lelkesedésünk azóta is töretlen, új, egyedi csalikon dolgozunk. Fő motiváló erőnk hogy, horgászataink, kalandozásaink során sokszor szembekerülünk olyan helyzetekkel amikre jelenleg nem találni tökéletesen megfelelő műcsalit. Ezt az űrt kívánjuk betölteni. Másik mozgatórugónk, hogy a merev, berögződött sémákat elhagyva új utakat járjunk be a műcsalikészítésben és ezzel együtt gyorsan reagálni tudjunk a felmerülő igényekre.
A wobblerek nagy előnye, hogy magyar vizekre gyártunk azzal a nem titkolt céllal, hogy tovább népszerűsítsük a hazai kézműves csaligyártást is egyben!
Ne feldjétek: Navy Lures - #thetacticaltackle !